Srpen 2008

1.Bleskovka

31. srpna 2008 v 16:59 | Davidock |  Bleskovky a jiné soutěže
Zde máte 1.bleskovku!!! ... Pojďte se jednoduše přihlásit a jednoduše získat diplom!!! Diplom dostává každý!!! Pojďte se přihlásit, protože do soutěže bude zapojeno maximálně 12 soutěžících!!! Stačí vyplnit do komentáře jednoduché údaje!!!
1.) Tvé jméno (přezdívka - bude na diplomu)
2.) Adresa tvého blogu
3.) O čem je tvůj blog?
4.) Co posloucháš za hudbu?
5.) Co by jsi chtěl(a) na diplom?
6.) Jak dlouho už máš blog?
7.) Děláš na svém blogu bleskovky, nebo podobné soutěže?
8.) Baví tě soutěžit v bleskovkách a v podobných soutěžích?

Diplomy za 1.SONB

31. srpna 2008 v 13:26 | Davidock |  Diplomy pro vás
Zde jsou diplomy pro účastníky 1.SONB na tomto blogu:
1.) Jajik & Ajik
2.) Efez
3.) Ajmaxid
4.) Puma
5.) DomíseQ a Nikiseq


1.SONB (Soutěž o Nejlepší Blog) - Konec, Výsledky!!

31. srpna 2008 v 12:00 | Davidock |  Bleskovky a jiné soutěže
1.) Jajik & Ajik 7 hlasů
2.) Efez 4 hlas
3.) Ajmaxid 3 hlasy
4.) Puma 2 hlasy
5.) DomíseQ a Nikiseq 2 hlasy


Daniel Landa - 1968 (text + akordy)

30. srpna 2008 v 22:03 | Davidock |  Texty Písní + Akordy
  Mezihra 1 C, F, C, G, C, F, C, G, C, C

PCůvodním záměrem Fbylo pár slov,

VCykřičníky jenž by Gsvědomím zněly.

CChtěl by jsem žalovat Fprokletý rok,

Kdy ČCechové GnestříleCli.CChtěl jsem být jízlivý k mlčení mas,

Na starou jizvu pak chtěl jsem se ptát,

Fakty mě zděsil ten šílený čas,

Ten rok osmašedesát.Mezihra 2 Ami, Emi, F, E, F, C, Ami, E7

R1UF okna stojíš a pláčeš DanieClo,

OG čem pak ten kluk v tvým břiše sCní,

TEen rok se prý tEéměř nAmiestříleFlo,

A ten C kluk to teďka vGkládá do píCsní.GVíc než šesttisíc tanků nám zacpalo krk,

a osmset letadel jak hejna vran,

hrdiny zahnaly za první smrk,

zhasli nás ze všech stran.Tanky tu duněly ulicemi,

Národní muzeum rozstříleli,

Půl miliónu chlapů z pěti zemí,

Ráj pro mosazný včely

R2PAmiár hodin trvala poprava jarní tEmiouhy,

NFechce se věřit co v rádiu povídá pEán,

PFrapory zdobily smutné krvavé šCmouhy,

SFvobodný národ byl za chvilku ukřižoE7ván.R1

V očích máš slzy Danielo,

Neboj a věř že zas bude líp,

To se ještě tenkrát nevědělo,

Zda Bůh se navrátí nad horu Říp.Mezihra 1- začátekV očích mužů ponížení,

Bezmocně otáčí dopravní značky,

Zranění lidé a ublížení,

Z velmi těžké nakládačky.A v naší louži našli se tací,

Kteří sem volali cizí tanky,

Ti dobře slouží a tak se to vrací,

Na kolej bité kurtyzánky.

R2

Pár hodin trvala poprava jarní touhy,

Nechce se věřit co v rádiu povídá pán,

Prapory zdobily smutné krvavé šmouhy,

Svobodný národ byl za chvíly ukřižován.R1

U okna stojíš a pláčeš Danielo,

Neboj a věř že zas bude líp,

To se ještě tenkrát nevědělo,

Zda Bůh se navrátí nad horu Říp.Mezihra 1 -konec


RALLYE: Loeb si na Novém Zélandu připravil taktikou útok na vítězství

30. srpna 2008 v 19:09 | Davidock |  Zprávy ze světa
Sébastien Loeb během Rallye Nový Zéland
Sébastien Loeb během Rallye Nový Zéland
Do závěrečné etapy Rallye Nový Zéland vyrazí v roli lídra Jari-Matti Latvala s fordem. Do čela pořadí se finský pilot dostal v poslední sobotní rychlostní zkoušce, jejíž výsledky ovlivnilo taktické zpomalení v té chvíli vedoucího Sébastiena Loeba z Francie.
Mistr světa tím pádem znovu klesl za svého největšího soupeře a vítěze první etapy Mikka Hirvonena a do čela pustil Latvalu, který tak bude v neděli oběma adeptům na titul "čistit" trať. V roli lídra kategorie produkčních vozů se do finálového dnu pustí Martin Prokop v mitsubishi.
Loeb na citroënu ztrácí na první místo 13 sekund, Hirvonen s fordem devět. Oba nyní budou mít ve finále poprvé na Nové Zélandu zhruba stejné podmínky. V první etapě totiž fungoval jako "čistič" trati Loeb, ve druhé Hirvonen. Těsně čtvrtý je Francouzův týmový kolega Dani Sordo ze Španělska.

Loeb využil taktiky pro nedělní útok

Vedoucí muž mistrovství světa Loeb se dostal do čela pořadí až před sobotní závěrečnou zkouškou, když během dne zlikvidoval zhruba půlminutové manko, které měl na Hirvonena i díky penalizaci z předchozí etapy za pozdní start do testu. I o té se už spekulovalo jako o taktickém tahu, aby finský soupeř musel na trať v sobotu jako první. V závěru sobotní poslední a nejdelší vložky rallye však už o taktickém záměru Loeba nebylo pochyb, když si zpomalením vypracoval výhodnější podmínky pro nedělní útok.
"Na konci jsem se rozhodl jet pomaleji. Při těchto pravidlech je to jediná možnost," uvedl Loeb. Hirvonen byl v posledním testu o plných 15 sekund pomalejší než Latvala, ale dušoval se, že tentokrát netaktizoval. "Jel jsem, jak to šlo. V závěru, kde to opravdu hodně klouzalo, jsem nemohl nabrat rychlost," uvedl Fin, který v pořadí MS ztrácí na Loeba jen čtyři body.
Prokopovi patří celkově čtrnácté místo, ale ujal se vedení v kategorii produkčních vozů s více než minutovým náskokem. Dosavadní lídr Ital Baldacci se v předposlední zkoušce ocitl mimo trať. "Vypadá to jako dobrý náskok, ale do cíle je ještě daleko," konstatoval Prokop.
V neděli rozhodne o konečném pořadí závěrečných pět rychlostních zkoušek.

FOTBAL: Plzeň v úvodním duelu pátého ligového kola jen remizovala s Teplicemi

30. srpna 2008 v 19:07 | Davidock |  Zprávy ze světa
Záložník Sparty Praha David Limberský (vpředu) a plzeňský záložník Martin Fillo v utkání 2. kola první fotbalové ligy
David Limberský (vpředu) a Martin Fillo už jsou v Plzni spoluhráči.
Jen s dělbou bodů se museli spokojit fotbalisté Plzně, kteří v úvodním zápase pátého kola Gambrinus ligy hostili Teplice. Domácí šli v sobotu do vedení gólem Horvátha z trestného kopu, hosté se dočkali vyrovnání těsně před přestávkou, kdy si dal vlastní gól Smola. Druhý dnešní zápas začínající v 19 h nabídne konfrontaci mužstev ze dna tabulky - Zlína a Českých Budějovic.
Fotbalová Plzeň byla po předchozích domácích zápasech i po remíze, kterou v minulém kole uhrála na horké půdě v Liberci, náramně namlsaná a věřila, že v duelu se Severočechy tři body získá. Nakonec se však stejně jako před dvěma týdny proti Slavii musela i tentokrát spokojit jen s remízou 1:1.

Namlsaná Plzeň brala jen bod

Zápas se přitom pro ni vyvíjel dobře. Po úvodní dvacetiminutovce, kdy se oba týmy jen oťukávaly a čekaly, kdo s čím vyrukuje, začali domácí přidávat a postupně si vypracovali územní převahu i několik slibných příležitostí. Do vedení je dostal kapitán Pavel Horváth z trestného kopu za přispění teplické zdi. Plzeň měla navrch, mohla si náskok pojistit, ale před přestávkou přišel šok. Marek Smola ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí překonal ve 42. minutě vlastního gólmana.
Po změně stran se Plzeň ze všech sil snažila strhnout vedení na svou stranu, několik slibných příležitostí si vytvořila, ale Belic při střelách Limberského, Horvátha, Varadiho a spol. odolával. Mnohdy se štěstím, neboť když už ho Varadi překonal, na brankové čáře zachraňoval Klein. V hektickém závěru Teplice remízu udržely a ze šťastně získaného bodu se samozřejmě nesmírně radovaly.

Mazurovi jde o dojem i výhru

Ve večerním zápase vyrukuje od 19 hodin Zlín proti posledním Českým Budějovicím s cílem odčinit nevalný dojem z posledního vystoupení v Kladně. "Pořád nás sice limituje zranění tří hráčů základní sestavy Pennera, Zúbka a Kroupy, ale i bez nich musíme podat lepší výkon. A samozřejmě vyhrát, protože tři body nutně potřebujeme," burcoval svůj tým kouč Josef Mazura.
Jihočechy poprvé povede staronový trenér Pavel Tobiáš, který uprostřed týdne vystřídal na českobudějovické lavičce odvolaného Jana Kmocha. "Máme kvalitní kádr, který rozhodně nemusí mít starosti se záchranou. Na hřišti to ovšem musí ladit jako při koncertu," je Tobiáš přesvědčen, že pod jeho vedením budou České Budějovice stoupat tabulkou vzhůru. První krok by měly udělat právě ve Zlíně.

V neděli pět zápasů, v pondělí šlágr

V neděli bude páté kolo fotbalové ligy pokračovat dalšími pěti zápasy, z nichž nejatraktivnější bude večerní pražské derby mezi Spartou a Viktorií Žižkov, šlágr kola mezi Ostravou a Slavií je pak na programu v neděli na Bazalech za asistence televizních kamer.
NOVINKY: Houbová polévka donutila letadlo nouzově přistát

29. srpna 2008 v 10:17 | Davidock |  Zprávy ze světa
Boeing 737 společnosti Ryanair
Boeing 737 společnosti Ryanair
Pondělní let nízkonákladové letecké společnosti Ryanair z Budapešti do Dublinu nabral nečekané obrátky poté, co jeden z cestujících dostal silnou alergickou reakci z houbové polévky. Muž ji přitom ani nepozřel, ze skříňky nad jeho hlavou, kde byly nádoby s jídlem uschovány, se na něj totiž tato substance vylila. Muž dostal bezprostředně silnou alergickou reakci a letadlo muselo ve Frankfurtu urychleně přistát.
Krátce poté, co se na muže vylila tekutina, kterou letecká společnost označila jako "zeleninovo-houbovou substanci olejového typu", opuchnul mu krk a takřka nemohl dýchat. Letadlo tak muselo nouzově přistát, aby mohl cestující dostat první pomoc od záchranné služby.
Letadlo tak po prudkém klesání přistálo na letišti Frakfurt Hahna a cestující byl okamžitě ošetřen doktory. Letadlo do Dublinu tak získalo dvouhodinové zpoždění, nemluvě o ztrátách, které společnosti vznikly neplánovaným přistáním.
"Pasažér potřeboval ošetřit a být pod dohledem lékařů, což znamenalo nutnost přistát na nejbližším letišti. Posádka a pilot se během krátké porady jednoznačně shodli na tom, že je přistání nezbytné," řekla mluvčí společnosti Ryanair.

Pokles tlaku v kabině a hořící trouba

Ten samý den musel další let společnosti Ryanair neplánovaně přistát ve Francii poté, co v letadle rapidně poklesnul tlak a pasažérům se spustily kyslíkové masky. Letadlo, které letělo z Bristolu do Girony tak muselo nouzově přistát na letišti Limoges ve střední Francii. Celkem 16 lidí skončilo v nemocnici kvůli velké bolesti uší způsobené poklesem tlaku v kabině.
V úterý se pak letadlo společnosti Thomsonfly, které letělo z Chorvatska na londýnský Gatwick, muselo otočit jen sedm minut po startu poté, co v letadle začala hořet trouba. Dle mluvčího byl však oheň okamžitě zlikvidován a pasažérům ani posádce nehrozilo žádné nebezpečí. Pasažéři si ovšem na letišti počkali osm hodin, než pro ně přiletělo náhradní letadlo z Manchesteru.

NOVINKY: Globální oteplování mění sexuální praktiky seveřanů

29. srpna 2008 v 10:15 | Davidock |  Zprávy ze světa
Výzkum se zaměřil na severské země, neboť lékaři ze skandinávských nemocnic začali upozorňovat na významný nárůst počtu zranění při sexu.
Zvyšování hladiny světových moří, extrémní výkyvy počasí nebo změna druhové skladby světové fauny, to vše jsou obecně známé důsledky globální přeměny klimatu. Finští odborníci však zjistili, že tento fenomén už postihl i lidskou sexualitu, především u severských národů.
Tým vědců z Univerzitní nemocnice v Helsinkách pod vedením profesora antropologie a sexuologie Kuko Patitankinena zkoumá sexuální chování obyvatel evropských zemí od roku 1981. Minulý týden zveřejnil studii, podle níž se v posledních letech významně mění intimní praktiky seveřanů.
"Výzkum jsem zaměřil na severské země, neboť kolegové z mnoha dalších skandinávských nemocnic mne začali upozorňovat na významný nárůst počtu zranění při sexu. Ukázalo se, že jejich počet v severských zemích se za posledních deset let téměř zdvojnásobil, zatímco v jižnějších zemích Evropy podle dostupných údajů k žádným významným změnám nedochází," uvedl profesor Patitankinen.

Globální oteplování umožňuje sex pod širým nebem

Po důkladnější analýze statistických dat, které vyhodnotil ve spolupráci se 175 urologickými a gynekologickými ordinacemi, vyšlo najevo, že přes 80 procent úrazů bylo způsobeno sexem mimo ložnici, venku v přírodě.
"Mezi zraněními či onemocněními mohu uvést například jehličí v přirození, infekce způsobené nehygienickým prostředím či pokousání hmyzem na nejintimnějších partiích. Došlo dokonce i k pokousání tažnými psy či postřelení myslivcem, který si milenecký pár spletl s divokou zvěří. Zcela unikátní zranění bylo zaznamenáno v severním Švédsku v lese, kde zamilovaný pár napadl los v říji," informoval vědec.
Globální oteplování, které nejvíce pociťují severské země, zkrátka umožňuje provádět sex pod širým nebem. Seveřané bez zkušeností se to teprve učí a číhající nebezpečí si neuvědomují.

FOTBAL: Téma Koller je pro mě uzavřená záležitost, musel připustit Rada

28. srpna 2008 v 18:22 | Davidock |  Zprávy ze světa
Jan Koller se raduje z branky.
Jan Koller se raduje z branky.
Hodně se o jeho pokračování ve fotbalové reprezentaci mluvilo, optimisticky naladěný byl i trenér Petr Rada. Útočník Jan Koller se ale rozhodl v národním celku skončit. "Udělal jsem maximum, aby se vrátil. Rodina ale převážila jeho původní rozhodnutí. Do nějakého násilného řešení nechci chodit, je to pro mě uzavřená záležitost," připustil na čtvrteční tiskové konferenci Rada.
Koller ohlásil konec v národním celku po neúspěšném mistrovství Evropy, přesto se Radovi podařilo dvoumetrového útočníka přemluvit alespoň k občasné výpomoci v klíčových kvalifikační duelech, v nichž půjde národnímu o postup na mistrovství světa 2010.
"Minulý týden jsme se po porodu jeho druhé dcery o tom cestou na letiště bavili. A byli jsme ještě ve fázi, že by přijel," vyprávěl Rada, který měl nejlepšího střelce reprezentační historie, na jehož kontě je 55 vstřelených gólů, v původní nominaci pro start kvalifikace.
Pak došlo u útočníka ruské Samary ke zvratu. "Volal jsem mu po zápase s Petrohradem a Honza říkal, že z rodinných důvodů s reprezentací končí. Rozhodl podle mě další přírůstek do rodiny. Rodinné zázemí je pro každého sportovce důležité, s tím nic nenaděláme," uvědomuje si kouč, který bývalému svěřenci popřál hodně úspěchů v klubu i rodinném životě.
Nyní musí trenér přemýšlet nad variantami složení ofenzívy, neboť typově podobného útočníka ve výběru nemá. "Styl s Honzou Kollerem byl jiný. S odchody se ale musíme vyrovnat. Nabízí se spousta kvalitních útočníků, neboť v širším kádru figurují třeba Papadopulos, Necid, Magera, Bednář. Ti splňují měřítka kvality a bude záležet na nich, jak jejich výkonnost půjde nahoru."

Setkání s agenty

Radu ovšem zarazil hlavně způsob, jakým se informace o Kollerově konci v národním celku dostaly ven. Na veřejnost rozhodnutí nejlepšího střelce reprezentační historie vypustil hráčův agent Pavel Paska. "Jeho prohlášení bylo nestandardní. Vše jsem měl oznámit já, protože jsem s hráčem osobně mluvil. Věděl jsem to přímo od Honzy, nikoli zprostředkovaně," moc Radu nepotěšil netypický Paskův postup.
Na Pasku přesto naštvaný není. "S manažery jsem nikdy problémy neměl a snad mít nebudu. Někteří jsou aktivní, ale s tím nic nenadělám. V brzké budoucnosti plánuji sezení, kde se s nimi budu chtít na toto téma bavit. Bylo by dobré, kdybych podobné věci oznamoval já. Zvláště, když s hráčem komunikuji, neboť třeba jen v tomto týdnu jsem s Kollerem mluvil hned třikrát," uzavřel téma Rada.